Zarządzenie nr 1/2016 r.: Zasady korzystania z szatni oraz z szafek w CINiBA

nr 1/2016 r.

Dyrektora Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

z dnia 31 marca 2016 r.

Działając na podstawie Regulaminu udostępniania zbiorów w CINiBA (załącznik do Uchwały  nr 121 Senatu UŚ z dnia 13 marca 2012 r.) ustalam Zasady korzystania z szatni oraz szafek skrytkowych dotyczące Użytkowników CINiBA.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Prof. dr hab. Dariusz Pawelec

Dyrektor Centrum Informacji Naukowej
i Biblioteki Akademickiej

Załącznik nr 1
do zarządzenia nr 1/2016 r. Dyrektora CINIBA z dnia 31 marca 2016 r.

ZASADY KORZYSTANIA Z SZATNI ORAZ SZAFEK SKRYTKOWYCH W CINIBA

I. Przepisy ogólne

1. Użytkownicy Centrum zobowiązani są do pozostawienia toreb, plecaków, parasoli i okryć wierzchnich w szatni (czynna w okresie jesienno-zimowym) lub w jednej z szafek zamykanych na kluczyk znajdujący się na stałe w szafce.
  2. Aby skorzystać z szafki w szatni należy posiadać zwrotną monetę 1 lub 2 zł, pozwalającą na uruchomienie mechanizmu zamka i wyjęcie kluczyka po zamknięciu.
  3. W szafkach nie wolno przechowywać rzeczy mogących je zabrudzić lub zniszczyć i stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w Centrum oraz samego obiektu, szczególnie przedmiotów łatwopalnych, substancji chemicznych, wydzielających nieprzyjemne zapachy, substancji żrących, alkoholu oraz rzeczy, których posiadanie może być uznane za niezgodne z prawem.
  4. Osoba korzystająca z szafki powinna dbać o jej poszanowanie i korzystanie zgodne z jej przeznaczeniem.
  5. Rzeczy w szafkach można przechowywać tylko w godzinach otwarcia Centrum.
  6. W przypadku zajmowania szafki po zakończeniu pracy, Centrum zastrzega sobie prawo do jej komisyjnego  otwarcia. Zawartość szafki zostanie zdeponowana u kierownika obiektu.
  7. W przypadku, gdy użytkownik zagubi klucz, może odebrać rzeczy po komisyjnym otwarciu szafki po zakończeniu pracy Centrum lub z depozytu.
  8. Osoba odbierająca rzeczy z depozytu musi je dokładnie opisać, potwierdzić ich odbiór na protokole otwarcia szafki oraz zwrócić klucz. W przypadku zagubienia klucza dodatkowo wpłaca w kasie Wypożyczalni kwotę 50 zł, jako zwrot kosztów za wymianę zamka i dorobienie klucza.
  9. Za wszelkie następstwa utraty lub uszkodzenia klucza do szafki skrytkowej wyłączną odpowiedzialność ponosi osoba  korzystająca z szafki.
  10. Centrum nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach.
  11. Korzystanie z szatni jest bezpłatne. Za zagubiony numerek pobierana jest opłata 25 zł, którą należy uiścić w kasie Wypożyczalni.

II. Szkic otwierania szafek skrytkowych

1. Szafki otwierane są komisyjnie.
  2. Komisyjne otwieranie szafek następuje w przypadku, gdy pozostawiono w niej rzeczy po zamknięciu Centrum lub w przypadku zagubienia klucza przez użytkownika.
  3. Szafka otwierana jest przez kierownika obiektu lub osobę przez niego wskazaną kluczem zapasowym w obecności przynajmniej jednego pracownika Centrum.
  4. Z przeprowadzonej czynności sporządza się protokół. Wzór protokołu stanowi załącznik nr 1.
  5. Postępowanie z rzeczami usuniętymi z szafek:
  • rzeczy zagrażające bezpieczeństwu lub łatwo psujące się utylizuje się natychmiast
  • pozostałe rzeczy  zostają umieszczone w foliowym worku, który oznacza się datą oraz numerem szafki, z której wyjęto rzeczy.
  • zdeponowane rzeczy można odebrać u kierownika obiektu od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00, zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.

6. Osoba odbierająca rzeczy z depozytu jest zobowiązana je opisać oraz poświadczyć ich odbiór na protokole otwarcia szafki