AGRIS

AGRISWolny dostęp

AGRIS wejście

International System for Agricultural Science and Technology (AGRIS) to bibliograficzno-abstraktowa baza tworzona od 1970 r. przez Food and Agriculture Organization of the United Nations. Obejmuje zagadnienia dotyczące rolnictwa, przemysłu spożywczego, inżynierii rolniczej, leśnictwa i rybołówstwa, hydrologii, zasobów naturalnych i ochrony środowiska. Informacje o polskich publikacjach opracowywane są przez Centralną Bibliotekę Rolniczą oraz kilkanaście ośrodków naukowych i akademickich. Zawiera ponad 7,5 miliona rekordów, jest aktualizowana kwartalnie.