Scopus

SCOPUS: wejście do bazyTryb dostępu : online UŚ i UE, zasięg chronologiczny : 1823-

Zdalny dostęp: HAN UŚ, Proxy UE

Scopus: wejście do bazy

Baza abstraktowa i cytowań indeksująca ponad 19500 tytułów czasopism naukowych ponad 5000 międzynarodowych wydawców, a także materiały konferencyjne i serie wydawnicze. Obecnie w bazie znajduje się 47 mln rekordów, w tym 26 mln rekordów od 1996 roku, 21 mln rekordów sprzed 1996 roku, przy czym najstarsze rekordy pochodzą z 1823 roku. Scopus zawiera także 435 mln źródeł internetowych oraz informacje o 23 mln patentów. Zakres tematyczny bazy: nauki przyrodnicze, nauki medyczne, fizyka i dziedziny pokrewne, nauki społeczne i humanistyczne.