Dni Otwarte Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

dni otwarte10 maja w sobotę, w godzinach od 8:00 do 20:00 serdecznie zapraszamy do Centrum na Dni Otwarte. Przedsięwzięcie będzie odbywać się w ramach obchodów 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego i Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju organizujemy wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie jednego z kluczowych dla rozwoju regionu projektów, zrealizowanych ze środków unijnych. W programie m.in.: zwiedzanie biblioteki, w tym stref na co dzień niedostępnych dla czytelników, warsztaty, pokazy oraz zajęcia dla dzieci. Wstęp wolny – zapraszamy.

Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w bibliotece otwartej!

10 MAJA - to okazja do zapoznania się z gmachem biblioteki, zwłaszcza zwiedzenia pomieszczeń i przestrzeni, które na co dzień są dostępne tylko dla pracowników. Wśród nich m.in.: komora fumigacyjna, pracownie digitalizacyjne, magazyny książek i zbiorów nietypowych oraz wiele innych miejsc i zakamarków bibliotecznych. Pokażemy też, gdzie bije serce biblioteki hybrydowej. Będzie można również zwiedzić wystawę fotograficzną „Budowa CINiBA w obiektywie”, przypominającą realizację projektu CINiBA. Ponadto zapraszamy na warsztaty i prezentacje: „Sztuka szukania w labiryncie informacji” – zajęcia dla młodzieży i dorosłych uczące samodzielnego tworzenia skutecznej strategii zdobywania informacji w Internecie, w oparciu o źródła biblioteczne oraz sieć otwartą, „Biblioteczne NAJ” – najcenniejsze perełki w kolekcji zbiorów CINiBA, "CINiBA orientation game po śląsku" – zajęcia przeznaczone dla dzieci, których celem jest poszerzanie znajomości dialektu śląskiego. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. Gmach biblioteki jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

PLAN DNIA

• 9:00–19:00 – zwiedzanie biblioteki z pracownikami Centrum (początek zwiedzania o każdej pełnej godzinie);
  • 11:00–12:00 – warsztaty „Sztuka szukania w labiryncie informacji”;
  • 12:30–13:20 – "Biblioteczne NAJ!” – pokaz najciekawszych zbiorów;
  • 16:00–17:00 – dla Dzieci: "CINiBA orientation game po śląsku”;
  • Quizy z nagrodami niespodziankami – cały dzień;
  • Wystawa fotograficzna „Budowa CINiBA w obiektywie”.