Udostępnianie sal

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka jest współorganizatorem każdego wydarzenia odbywającego się w obiekcie lub jest udostępniającym pomieszczenia innym instytucjom, które organizują wydarzenie wspólnie z Uniwersytetem Śląskim lub Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Szczegółowy regulamin udostępniania sal znajduje się tutaj.

Grupy Czytelników mogą korzystać z Sali Seminaryjnej bez uprzedniej rezerwacji, w sytuacji, gdy nie jest ona zarezerwowana przez innych użytkowników. Zainteresowane osoby powinny zgłosić się do bibliotekarza dyżurującego w Informatorium na poziomie 2.

Jeżeli chcemy wynająć pomieszczenia z wyprzedzeniem należy złożyć wniosek:

Kontakt w sprawie udostępnienia sal: Asystent Dyrektora Centrum dr Katarzyna Wyszyńska, tel.: 32 786 50 04, 506 212 927, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Centrum oferuje:

Rodzaj pomieszczenia

Powierzchnia

Liczba miejsc

Wyposażenie

Sala Konferencyjna

131,32 m2

13.5m x 8m

krzesła (90 + 3 przy stole prezydialnym)

komputer stacjonarny, rzutnik obrazu z możliwością sterowania z własnego komputera przenośnego, ekran opuszczany z góry , system nagłośnienia wyposażony w 2 mikrofony (w tym 1 bezprzewodowy) oraz możliwość odtwarzania dźwięku
z komputera stacjonarnego, odtwarzacz DVD;

brak możliwości:

- zmiany ustawienia mebli,

- zwiększenia ilości miejsc,

- zwiększenia ilości mikrofonów,

- uzyskania sygnału do rejestracji dźwięku;

Sala  Dydaktyczna

111,60 m2

13m x 8m

stoły ze stanowiskami terminalowymi, krzesła
(30 + 3 przy stole prezydialnym);

komputer stacjonarny, rzutnik obrazu z możliwością sterowania z własnego komputera przenośnego, ekran opuszczany z góry , system nagłośnienia wyposażony w 1 mikrofon bezprzewodowy;

brak możliwości:

- zmiany ustawienia mebli,

- zwiększenia ilości miejsc,

- zwiększenia ilości mikrofonów,

- uzyskania sygnału do rejestracji dźwięku;

Hol

351,56 m2

-

wyłącznie jako powierzchnia wystawowa  z możliwością zainstalowania nagłośnienia przenośnego do obsługi wernisaży;

Sala Seminaryjna

Poziom 2

87,58 m2

14,5m x 6m

stoły (12, ustawienie podstawowe - w podkowę), krzesła (40);

laptop, rzutnik multimedialny, ekran, nagłośnienie mobilne (szafka na kółkach z zainstalowanym wzmacniaczem i głośnikami) z 1 mikrofonem bezprzewodowym;

możliwość zmiany ustawienia mebli wewnątrz sali;

brak możliwości zwiększenia ilości miejsc;

Dodatkowe wyposażenie możliwe do zainstalowania
w udostępnianych pomieszczeniach

tablica interaktywna – sterowanie tablicy oraz materiały multimedialne zapewnia użytkownik sali. Istnieje możliwość wykorzystania tablicy jako mobilnego Centrum Video;

aparatura do tłumaczeń symultanicznych na 100 użytkowników z wyposażaniem elektronicznym dla 2 zespołów tłumaczy (użytkownik musi zapewnić kabiny tłumaczy oraz obsługę translatorską).

§ 2. Regulaminu organizacji wydarzeń w gmachu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej:

Pkt. 4. Dodatkowy sprzęt multimedialny, którym dysponuje CINiBA (zgodnie z Załącznikiem nr 1) może się znaleźć w danej sali
po wcześniejszym uzgodnieniu.

Pkt. 5. Wnioskodawca, który planuje wykorzystanie własnego sprzętu multimedialnego niezbędnego do organizacji wydarzenia jest zobowiązany zaznaczyć to we wniosku oraz odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem wydarzenia uzgodnić szczegóły
z tym związane. CINiBA zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia do użycia na terenie gmachu sprzętu o nieodpowiednich parametrach.