Kurs e-learningowy

Zapraszamy nowych Czytelników do udziału w kursie e-learningowym Przysposobienie biblioteczne.

Przysposobienie biblioteczne

Szkolenie składa się z trzech części:

• sieć bibliotek Uniwersytetu Śląskiego,
  • katalog elektroniczny (rejestracja, wyszukiwanie, informacje o koncie),
  • źródła elektroniczne (korzystanie ze stanowisk komputerowych, Internet, rodzaje źródeł internetowych).

Kurs ułatwi poruszanie się po Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, bibliotekach specjalistycznych oraz korzystanie z ich zasobów. Ważnym uzupełnieniem są materiały multimedialne, w tym filmy instruktażowe.

Studenci Uniwersytetu Śląskiego logują się przez centralny punkt logowania (analogicznie jak do kursu BHP).

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego i pozostali Czytelnicy, którzy również chcieliby zrealizować kurs e-learningowy, powinni założyć konto na platformie.

Kurs został przygotowany w ramach projektu UPGOW współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Informacja dla studentów 1 roku Uniwersytetu Śląskiego

O trybie zaliczenia przedmiotu „przysposobienie biblioteczne” decydują poszczególne Wydziały.

Wydział Filologiczny własny kurs e-learning
Wydział Teologiczny zajęcia
Wydział Nauk Społecznych zajęcia
Wydział Nauk o Ziemi e-learning CINiBA + zajęcia
Wydział Pedagogiki i Psychologii zajęcia
Szkoła Zarządzania UŚ e-learning CINiBA
Wydział Prawa i Administracji e-learning CINiBA + zajęcia

Zaliczenia do indeksów wpisują pracownicy bibliotek wydziałowych.