CINIBA - Sztuka szukania w labiryncie CINiBA

Dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej

Czy wiecie, że jedna z najnowocześniejszych i najpiękniejszych bibliotek na świecie znajduje się
w Katowicach? To Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA). Każdy może przyjść do nas i korzystać z biblioteki.

CINiBA to biblioteka, która ma milion książek i czasopism, które zajmują aż 60 km półek. To również biblioteka hybrydowa, więc są w niej nie tylko dzieła drukowane na papierze, ale także książki i czasopisma cyfrowe. Znajdziecie w niej mnóstwo tajemniczych urządzeń, których nie ma w innych bibliotekach w Polsce. Wiele z nich ma również zagadkowe nazwy np. bookviewer, selfcheck. Warto sprawdzić „paszporty” tych słów, to skąd przywędrowały i dlaczego na dobre zagościły w naszym języku. Spotkajmy się na zajęciach, w czasie których podczas bibliotecznej gry terenowej będziemy wspólnie odkrywać to niezwykłe miejsce i znajdować odpowiedzi na wiele pytań.

lic. Patrycja Patrzykowska
Pracownik Public Relations

32 786 5008, 32 786 5015,
tel. kom. 512 120 774,

Sztuka szukania w labiryncie CINiBA – prezentacja i zwiedzanie supernowoczesnej biblioteki hybrydowej!

Biblioteczne NAJ – prezentacja najciekawszych zbiorów CINiBA

Foto: Materiały CINiBA