CINIBA - Zapraszamy do NASBI

logo cyfrowej biblioteki internetowej o nazwie nasbi

NASBI – w ramach prenumeraty studenci i pracownicy UŚ mają dostęp do ponad 1200 publikacji z zakresu informatyki oraz do 131 kursów video. NASBI publikuje materiały w języku polskim.

Jak można z nich skorzystać?

Baza jest dostępna dla studentów i pracowników (z poziomu wszystkich komputerów w sieci Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej oraz za pośrednictwem HAN).

Platforma działa na zasadach podobnych do tradycyjnej wypożyczalni. Aby skorzystać z danej książki należy założyć konto na stronie: https://nasbi.pl/, następnie zalogować się, znaleźć dostępną książkę i kliknąć w przycisk "Pożycz". Książka zostaje dodana do konta osoby i jest wypożyczana na 15 dni. Książkę zwraca się naciskając przycisk "Oddaj". Po okresie wypożyczenia zostanie automatycznie udostępniona innym użytkownikom.

Przejście do czytania odbywa się także bezpośrednio ze strony katalogu INTEGRO, a także poprzez zakładki ŻRÓDŁA ELEKTRONICZNE -> KSIĄŻKI ELEKTRONICZNE Przeszukiwane są całe zasoby, a pełne teksty wyświetlają się przy pozycjach, do których dostęp został opłacony przez bibliotekę. Korzystanie z pełnych tekstów poza siecią uczelnianą możliwe jest za pośrednictwem HAN na powszechnie obowiązujących zasadach.