CINIBA - Konferencja „Jakość w kształceniu językowym”

Slider

plakat pt. Jakosc w ksztalceniu jezykowym 8 marca 2019 roku o godz. 8:00 w sali Konferencyjnej CINiB-y odbędzie się konferencja naukowo-dydaktyczna pt. „Jakość w kształceniu językowym“ organizatorem jest Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego.

Celem spotkania jest próba określenia pojęcia, czynników determinujących i metod pomiaru jakości kształcenia językowego oraz uporządkowanie zagadnień dotyczących jakości w nauczaniu języków obcych na różnych etapach edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa wyższego. Tematem obrad będzie również ocena procesu nauczania-uczenia się przez jego uczestników, rola oceniania w zapewnianiu jakości kształcenia, a także sposoby wspierania nauczycieli w dążeniu do podnoszenia jakości prowadzonych zajęć, efektywności nauczania i doskonalenia warsztatu zawodowego.

Konferencja adresowana jest do nauczycieli języków obcych, lektorów i pedagogów, badaczy i praktyków, doktorantów i studentów zainteresowanych aktualnymi problemami glottodydaktycznymi. Spotkanie stanie się okazją do wymiany poglądów, wizji i doświadczeń w zarysowanym obszarze tematycznym. Obradom towarzyszyć będzie refleksja na temat podstawowego zadania nauczyciela, jakim jest zapewnianie jakości kształcenia, a także szans i możliwości podnoszenia kompetencji zawodowych.

Program wydarzenia obejmuje: wykłady plenarne ekspertów w dziedzinie metodyki nauczania języków obcych, warsztaty prowadzone przez trenerów i specjalistów oraz sesje indywidualne uczestników. Języki konferencji: polski, angielski, francuski, niemiecki i inne.

Szczegółowe informacje na temat spotkania dostępne są na stronie: www.konferencjaspnjo.us.edu.pl.