CINIBA - Czytelnia Filologiczna

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider

Zbiory Biblioteki Wydziału Filologicznego w Katowicach zostały przeniesione do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej i aktualnie są udostępniane w CINiB-ie (ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice).

 

Przy Placu Sejmu Śląskiego 1 działa Czytelnia Filologiczna zlokalizowana na parterze (pokój nr 4) w budynku Wydziału Humanistycznego w Katowicach. Czytelnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.


Czytelnia Filologiczna zapewnia dostęp do bogatego zbioru encyklopedii, słowników, biografii, podręczników szkolnych i akademickich z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa polskiego i klasycznego, kulturoznawstwa, teatrologii, filmoznawstwa, metodyki nauczania języka polskiego, literatury polskiej i obcej w tym oryginalnych tekstów łacińskich i greckich oraz dotyczących kultury i tradycji antycznej. Ponadto gromadzi piśmiennictwo z zakresu bibliografii, historii bibliotekarstwa, edytorstwa i informacji naukowej.

W Czytelni może przebywać maksymalnie 14 osób.

Udostępnij