CINIBA - Wystawa "Okna Polsko-Izraelskie"

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider

wystawa okna posko-izraelskie

W dniach od 22 maja do 6 czerwca zapraszamy do CINiBA na wystawę fotografii Nili Epstain (Aravot), pod tytułem "Okna Polsko-Izraelskie". Wystawa nawiązuje do uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Ekonomicznego Profesorowi Szewachowi Weissowi. Zapraszamy.

 

 

Informacje o uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa Prof. Szewachowi Weissowi znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

O Autorce

Nili Epstain (Aravot) jest tworzącą w Jerozolimie artystką o polskich korzeniach, która ukończyła David Yellin College of Education i uzyskała stopień BFA w zakresie historii sztuki na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie oraz stopień magistra University of East Anglia, Norwich, Anglia. Jej ulubione techniki to pastel i ołówek, a ulubionym obiektem malarskim są krajobrazy Jerozolimy. Jest znana również jako fotograf uwieczniający przemijające otoczenie życia człowieka, na przykład okna, domy i miejskie pejzaże Polski i Izraela. Wystawia swoje prace w wielu krajach, m.in. w Polsce, w której miała wystawy w Krakowie, Tykocinie, Częstochowie, Warszawie i Bielsku Białej. W swojej karierze zajmowała się także publikowaniem artykułów na temat historii sztuki, przygotowywała również książki, niektóre wspólnie z profesorem Szewachem Weissem. W 2004 roku w rezydencji prezydenta Izraela zaprezentowała przygotowany przez siebie program edukacyjny „Animals of the Soul”, którego celem było uwrażliwienie młodego pokolenia. / Źródło: Katalog wystawy. Przygotowanie i redakcja Andrzej Wronka./

Udostępnij