CINIBA - Spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider

spotkanie z wojciechem kuczokiem11 lipca (w czwartek) o godzinie 17:00 zapraszamy do CINiBA (ul. Bankowa 11a w Katowicach) na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem. Tematem dyskusji będzie najnowsza książka tego autora, pod tytułem Poza światłem.

Będzie to już czwarte spotkanie organizowane we współpracy z Telewizją Katowice, w ramach cyklu Śląskie czyta. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu udziału.

Miejsce: kawiarenka CINiBA, poziom 0, ul. Bankowa 11a w Katowicach

Zgłoszenie udziału:

na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub telefonicznie: +48 512 120 774

 

 

Wojciech Kuczok to niezwykle wszechstronna postać - poeta, prozaik, scenarzysta a także... speolog. W latach 90. należał do grupy poetyckiej "Na Dziko". Wśród licznych pozycji w twórczości Kuczoka uwagę warto zwrócić na "Gnój". W 2003 r. "Gnój" otrzymał Paszport Polityki, Nagrodę Literacką NIKE w 2004, a także nagrodę Krakowska Książka Miesiąca. Kalendarium działalności Kuczoka jest niezwykle rozbudowane: od 1992 roku publikował swoje wiersze i opowiadania w prasie kulturalnej i literackiej (m.in. "Rzeczpospolita Plus Minus", "Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy", "Dziennik. Polska-Europa-Świat", "Newsweek", "Res Publica Nowa", "Playboy", "Twórczość", "Kresy", "NaGłos", "Odra"). W latach 2000-2004 publikował teksty o kinie w "Tygodniku Powszechnym" i miesięczniku "Kino". W 2000 roku został laureatem konkursu młodych krytyków filmowych im. Krzysztofa Mętraka. W latach 2004-2005 felietonista sportowy dziennika "Rzeczpospolita", także felietonista tygodnika "Newsweek" i dziennika "Metropol". W latach 2007-2008 autor cyklicznych felietonów o kinie w miesięczniku "Zwierciadło". Poza tym znajduje czas na swoje nietuzinkowe hobby - badanie wnętrza jaskiń - w 2013 roku wraz z Rafałem Klimarą, Markiem Pawełczykiem i Jarosławem Surmaczem otrzymał wyróżnienie w nagrodzie Kolosa za rok 2012, za odkrycie i eksplorację Jaskini Niedźwiedziej Górnej i Jaskini Hardej. Osoby zainteresowane pasją Kuczoka powinny sięgnąć po "Spiski. Przygody tatrzańskie" a także najnowszą powieść "Poza światłem", w  której autor ucieka od globalnej wioski, ku nieodkrytym terenom, gdzie ludzka stopa jeszcze nie stanęła. Kuczok pozwala wkroczyć czytelnikowi do swojej prywatnej sfery, dzieli się tym co dla zwykłych śmiertelników jest nieosiągalne, a stanie się im bliższe dzięki pasji grotołaza.

 

logo programu śląskie czyta

O cyklu Śląskie czyta

Co czytają mieszkańcy Śląska? Co warto przeczytać? Ilu jest współczesnych autorów pochodzących z naszego regionu? O czym są ich książki?  Na te i inne pytanie odpowiadamy w programie TVP Katowice „Śląskie czyta”.

Od kwietnia do listopada TVP Katowice oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, w każdy drugi czwartek miesiąca zapraszają na spotkanie z pisarzem pochodzącym ze Śląska. A będą to: Zbigniew Białas, Henryk Waniek, Marian Pilot, Wojciech Kuczok, Mirka Szychowiak , Krzysztof Siwczyk, Szczepan Twardoch.

Program „Śląskie czyta” będzie emitowany na antenie TVP Katowice w każdą przedostatnia niedzielę miesiąca, o godz. 18.00. W programie: informacje o nowych pozycjach wydawniczych, czytelniczych preferencjach i rekomendacjach mieszkańców Śląska, a także recenzje literackie; komentarze czytelników i specjalistów oraz prezentacja innych wydarzeń promujących czytelnictwo na Śląsku. Nie zabraknie również relacji ze spotkania z autorem miesiąca.

Udostępnij