CINIBA - Wystawa "Okna Polsko-Izraelskie"

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
Slider
There is no translation available.

wystawa okna posko-izraelskie

W dniach od 22 maja do 6 czerwca zapraszamy do CINiBA na wystawę fotografii Nili Epstain (Aravot), pod tytułem "Okna Polsko-Izraelskie". Wystawa nawiązuje do uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Ekonomicznego Profesorowi Szewachowi Weissowi. Zapraszamy.

 

 

Informacje o uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa Prof. Szewachowi Weissowi znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

O Autorce

Nili Epstain (Aravot) jest tworzącą w Jerozolimie artystką o polskich korzeniach, która ukończyła David Yellin College of Education i uzyskała stopień BFA w zakresie historii sztuki na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie oraz stopień magistra University of East Anglia, Norwich, Anglia. Jej ulubione techniki to pastel i ołówek, a ulubionym obiektem malarskim są krajobrazy Jerozolimy. Jest znana również jako fotograf uwieczniający przemijające otoczenie życia człowieka, na przykład okna, domy i miejskie pejzaże Polski i Izraela. Wystawia swoje prace w wielu krajach, m.in. w Polsce, w której miała wystawy w Krakowie, Tykocinie, Częstochowie, Warszawie i Bielsku Białej. W swojej karierze zajmowała się także publikowaniem artykułów na temat historii sztuki, przygotowywała również książki, niektóre wspólnie z profesorem Szewachem Weissem. W 2004 roku w rezydencji prezydenta Izraela zaprezentowała przygotowany przez siebie program edukacyjny „Animals of the Soul”, którego celem było uwrażliwienie młodego pokolenia. / Źródło: Katalog wystawy. Przygotowanie i redakcja Andrzej Wronka./

Udostępnij