CINIBA - Biblioteka hybrydowa

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
previous arrow
next arrow
Slider
There is no translation available.

Na czym polega hybrydyczny charakter CINiBA?

Biblioteka hybrydowa to połączenie tradycji i nowoczesności. Jest to biblioteka, która gromadzi, przechowuje i udostępnia piśmiennictwo w formie drukowanej oraz pełni funkcje ośrodka informacji naukowej, tworzonej i udostępnianej online.

CINiBA została pomyślana jako złożony organizm współpracujących ze sobą instytucji, technologii, ale przede wszystkim ludzi. Jej nadrzędnym celem jest łączenie zadań informacyjnych, edukacyjnych i kulturalnych. Dzięki temu jest w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez współczesnego użytkownika. Nowa biblioteka mierzy się z typowym wizerunkiem biblioteki naukowej postrzeganej jako zamknięta, nudna i nieprzyjazna.

Centrum jest otwarte na użytkownika zewnętrznego, także spoza środowiska akademickiego.

Hybrydowość CINiBA objawia się w wielu wymiarach. Od możliwości wyboru typu i nośnika dokumentu (książki, czasopisma, bazy danych, materiały audiowizualne, multimedialne oraz zbiory dostosowane do potrzeb specjalnych grup użytkowników, np. osób niepełnosprawnych), poprzez sposoby dotarcia do poszukiwanych informacji oraz warunki i okoliczności korzystania (na miejscu - w bibliotece lub zdalnie przez Internet), po wszelkie tzw. niebiblioteczne funkcje (spotkania, konferencje, wystawy, eventy naukowe i kulturalne).

XXLibrary

Udostępnij