CINIBA - Scena Premier Naukowych: Naukowy Talk Show z prof. Ryszardem Kaczmarkiem

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
previous arrow
next arrow
Slider
There is no translation available.

kaczmarek

Mimo upływu stulecia sporo naszej wiedzy na temat trzech powstań śląskich nadal opiera się na mitach i przekłamaniach. Jak jednak było naprawdę? Czego jeszcze nie wiemy o wydarzeniach tak ważnych nie tylko dla Górnego Śląska, ale i całej Polski?

Podczas drugiej odsłony cyklu SPN: Naukowy Talk Show prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek, autor uhonorowanej w ramach konkursu Nagrody Historyczne Polityki książki „Powstania śląskie 1919-1920-1921” opowie, co naprawdę wydarzyło się na tych ziemiach w pierwszym dwudziestoleciu XX wieku.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Katowice, ambasador Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE oraz absolwent UŚ – Jarosław Juszkiewicz.

Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia 2020 r. o godzinie 18.00 w katowickim Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA).

Transmisja odbywać się będzie na Facebooku (w języku polskim) oraz na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego (w języku polskim i angielskim).

Po talk show zapraszamy na rozmowę z naszym gościem na platformie Zoom. Szczegóły znajdują się na stronie Uniwersytetu Śląskiego.

kaczmarek2

Udostępnij