CINIBA - Po co komu dziś metafizyka? Spotkanie z dr. Marcinem Fabjańskim

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow
There is no translation available.

Polskie Towarzystwo Doradztwa Filozoficznegometafizyka dla neurotyka okladka biała z abstrakcyjnym wzorem oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka serdecznie zapraszają na spotkanie z dr. Marcinem Fabjańskim, które odbędzie się 6 czerwca 2023 r. w sali konferencyjnej CINiB-y (godz. 14.00, hol główny, poziom 0).

Tematyka spotkania oscylować będzie wokół kwestii poruszonych w najnowszej książce dr. Fabjańskiego zatytułowanej „Metafizyka dla neurotyka. Czym jest i czym mógłby być coaching filozoficzny?”. Rozmowę z Autorem poprowadzi dr Agnieszka Woszczyk, prof. UŚ.

Sam termin coaching używany bywa w sposób wieloznaczny, tym bardziej zagadkowo brzmi coaching filozoficzny. Dyskusja z Autorem toczyć się będzie jednak nie tylko wokół kwestii zaznaczonych w podtytule książki. To nie definicje i typologie coachingu stanowią jej temat. „Metafizyka dla neurotyka” stawia czytelnika wobec kwestii troski o dobre życie. Omawia uniwersalne zmagania człowieka z własnym lękiem, gonitwą myśli, pogonią za dobrami materialnymi. Zmagania te oglądane są jednak przez pryzmat bolączek współczesnej kultury, które uwypuklił okres pandemii.

Jak zbudować postawę wobec zagrożenia życia i zdrowia? Na czym się oprzeć, gdy odsłania się miałkość strategii opartych na dobrach materialnych? Co zrobić, gdy dopada nas demon samotności? Dlaczego niektóre propozycje współczesnej kultury są iluzoryczne? Czy w metafizyce starożytnych szkół życia wciąż możemy szukać rozwiązań współczesnych problemów?  Jak wyjść naprzeciw fundamentalnym faktom egzystencji i zaakceptować prawa natury? To tylko niektóre z kwestii, które podejmuje Autor „Metafizyki dla neurotyka”. Książka zaprasza jednak nie tylko do namysłu, zawiera także opis licznych technik służących pracy nad sobą.

Patronat medialny: Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Pofilozofujmy!, Julian Strzałkowski blog, Zwierzozofia.

dr Marcin Fabjański – doktor filozofii, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor 11 popularnych książek, w tym z zakresu filozofii i rozwoju osobistego wydanych w Polsce i we Włoszech oraz setek artykułów na ten temat. Wykłada gościnnie na rzymskich uniwersytetach: Sapienza i Roma Tre. Były reportażysta i scenarzysta. Stworzył we Włoszech Apenińską Szkołę Żywej Filozofii opartą na autorskiej metodzie dostrojenia do procesu życia. Autor filozoficznych audycji radiowych i komiksu Panna Angst. Horror metafizyczny.

dr Agnieszka Woszczyk, prof. UŚ – doktor filozofii, doradca filozoficzny, dyplomowany coach, psychoterapeutka w podejściu egzystencjalnym (noo-logoterapia), badaczka neoplatonizmu. Opracowała autorski program kształcenia na kierunku doradztwo filozoficzne i coaching. Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Doradztwa Filozoficznego, absolwentka Akademii Profesjonalnego Coachingu WSB, uczestniczka programów mentorskich Pracowni Coachingu Novo w Warszawie. Absolwentka Studium Logoterapii w Institude of Biofeedback and Noo-Psychosomatics o specjalizacji psychoterapia integralna: noo-psychoterapia, akredytowanym przez Viktor Frankl Institut (Wiedeń).

Okładka książki "Metafizyka dla neurotyka": Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego

Po co komu dzis metafizyka plakat wydarzenia na pomarańczowym tle przedstawiający motyw z okładki książki, portret dr marcina fabjańskiego oraz dr agnieszki woszczyk prof. UŚ z logotypami ciniby, polskiego twoarzystwwa doradztwa filozoficznego, Instytutu filozofii UŚ oraz patronów medialnych

Udostępnij