CINIBA - CINIBA

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
Slider
There is no translation available.

Wystawa prac Izaaka Zimnowody9 września (sobota) 2017 r. o godzinie 12.00 zapraszamy do CINiB-y na spotkanie zamykające wystawę prac Izaaka Zimnowody, pt. Korytarze wyobraźni – wystawa malarstwa akrylowego oraz małych form rzeźbiarskich".  Ekspozycja gości w bibliotece od 16 sierpnia do 15 września 2017 r. Serdecznie zapraszamy do galeryjki na poziomie 0.


„Malarstwo to dla mnie sprawa niezwykle osobista. Kocham kolor. On uruchamia we mnie emocje; zarówno radość, jak i smutek. Najczęściej maluję nocą. Lubię ten stan: cisza, spokój, brak obecności innych osób. Noc staje się kolorowa i pojawia się <wielka wyobraźnia>”.
„Małe formy rzeźbiarskie to moje niedawne odkrycie. Pomyślałem, że ponownie wykorzystując brzydkie, nikomu niepotrzebne elementy (nakrętki, śrubki, metalowe odpady) może uda mi się stworzyć nową formę, o której ktoś powie, że jest <piękna>”.

Izaak Zimnowoda urodził się w 1991 roku w Katowicach. Malarstwo stanowi niezwykle ważną część jego życia. Za jego pośrednictwem opisuje dynamicznie przeżywany świat – ten toczący się na zewnętrz oraz osobisty.

 

Udostępnij