CINIBA - CINIBA

CINiBA

30 października 2017 r. o godz. 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (sala Konferencyjna na poziomie 0) rozpocznie się spotkanie z dr Agnieszką Daukszą – pracownikiem Katedry Antropologii Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorką książki zatytułowanej „Klub Auschwitz i inne kluby. Rwane opowieści przeżywców" (2016). Głównym tematem spotkania będzie II wojna światowa oraz to, jak myśli o niej młode pokolenie, a także czego może się od „przeżywców” nauczyć.

Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do młodzieży zainteresowanej historią i literaturą wojenną, uczniów klas dziennikarskich i olimpijczyków. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w zgłoszeniu należy podać: dane szkoły, liczbę uczniów, dane teleadresowe opiekuna).

Organizatorami spotkania są Centrum Studiów nad Dyskursami Zagłady oraz dr Lucyna Sadzikowska.