CINIBA - Niesklasyfikowane

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider

Niesklasyfikowane

{source}
<?php echo file_get_contents("images/mapki/mapka_poz_7.svg"); ?>
<style>
#Warstwa_70:hover{
cursor: pointer;
}
#Warstwa_70:hover g polygon.st0{
fill: #56a1d5;
}
#Warstwa_70:hover g polygon.st1{
fill: #354047;
}
#Warstwa_70:hover g polygon.st2{
fill: #4C565C;
}
#Warstwa_70:hover g polygon.st3{
fill: #3a6f8f;
}
</style>
{/source}

The Adventures of Peddy Bottom

 

Zbiory związane z działalnością artystyczną Franciszki i Stefana Themersonów zostały przekazane przez Themerson Archive w Londynie. Stanowią część zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego. Funkcjonują pod nazwą „Kolekcja Franciszki i Stefana Themersonów” w oparciu o Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Śląskiego.

Kolekcję tworzą materiały przekazane do Katowic z londyńskiego Themerson Archive przez Jasię Reichardt i Nicka Wadley'a. Zbiory obejmują m. in. książki Themersonów, publikacje prowadzonego przez Themersonów w Londynie wydawnictwa Gaberbocchus, oryginalne rysunki Stefana i Franciszki, projekty okładek książkowych, fotografie, bogaty zbiór obcojęzycznych czasopism awangardowych stanowiący niegdyś własność Stefana, rękopisy i maszynopisy, plakaty, a także memorabilia.

 

Zainteresowani Kolekcją Themersonów proszeni są o kontakt z następującymi osobami:

 • mgr Grażyna Razik, kierownik Departamentu Udostępniania i Informacji Naukowej, telefon 32 786 5120, telefon komórkowy 500 314 169, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • dr Marzena Smyłła, pokój 313, telefon 32 786 5142, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Kolekcja Themersonów składa się z następujących grup zbiorów:

 • książki - widoczne są w katalogu Opac

Zamówienia na Książki z Kolekcji Themersonów można składać na tradycyjnych rewersach w Czytelni, drogą mailową lub telefoniczną (Marzena Smyłła, telefon 32 786 5142, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Zamówienia na książki o statusie zbioru zabezpieczonego nie mogą być wysyłane poprzez katalog elektroniczny i realizowane są na dzień następny.

 

Biblioteka Cyfrowa UŚ zawiera zdigitalizowane wersje ponad 10 tys. publikacji dzieł współczesnych, w tym podręczników, słowników, encyklopedii, tekstów literackich, czasopism z wszystkich dziedzin wiedzy. Ze względu na ograniczenia prawa autorskiego publikacje są dostępne wyłącznie na komputerach sieci bibliotecznej UŚ.

W celu uzyskania cyfrowych kopii materiałów gromadzonych przez bibliotekę prosimy o kontakt z Biurem do spraw Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Śląskiego.

W Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej zapewniamy Państwu dostęp do specjalistycznego wyposażenia umożliwiającego komfortową pracę oraz oferujemy pomoc fachowo przeszkolonych bibliotekarzy. Jeżeli macie Państwo jakieś wątpliwości, pytania lub propozycje dotyczące projektu Biblioteki bez Barier to prosimy o kontakt:

 • telefon: 32 786 5130, 32 786 5140, 32 786 5150, 32 786 5160,
 • e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
 • listownie na adres: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, ul. Bankowa 11a, 40-007 Katowice.

Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego posiada w ofercie usługę dostarczania studentom UŚ cyfrowych kopii materiałów bibliotecznych w ramach Indywidualnego Dostosowania Studiów (IDS). Do użytku osobistego skanujemy na zlecenie między innymi artykuły z czasopism oraz wybrane rozdziały z książek.

W celu uzyskania cyfrowych kopii materiałów gromadzonych przez bibliotekę prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Studentów Uniwersytetu Śląskiego:

 • Adres Centrum Obsługi Studentów: ulica Bankowa 12, pokój nr 132 (Studencka Strefa Aktywności), 40-007, Katowice
 • Telefon/fax (0-32) 359 1998
 • email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku od 07:30 do 15:30

Osoby niesłyszące mogą poprosić o pomoc pracowników Biblioteki, posługujących się w stopniu podstawowym językiem migowym:

 • Sylwia Szabucka, ul. Bankowa 11a, telefon 32 786 5164, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Katarzyna Pyrek, ul. Bankowa 11a, telefon 32 786 5124, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Monika Sarnecka, ul. Bankowa 11a, telefon 32 786 5048, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Aleksandra Nycz, ul. Bankowa 11a, telefon 32 786 5126, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stanowisko ze sprzętem dedykowanym osobom niewidomym i niedowidzącym znajduje się w kabinie pracy indywidualnej na pierwszym poziomie obok Mediateki i Sali Komputerowej. Wyposażone jest w następujące urządzenia i oprogramowanie:

 • auto-lektor (model Harpo, Epson Perfection V10),
 • klawiatura brajlowska (model Alva BC 640),
 • powiększona klawiatura PC,
 • drukarka brajlowska (model Everest D V4),
 • na komputerze zainstalowane są  screen-reader Super Nova Reader oraz ZoomText (tzw. "lupka").
 • automatycznie otwierane drzwi wejściowe,
 • windy z kabinami dostosowanymi dla osób poruszających się na wózkach oraz niewidomych/niedowidzących,
 • toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchową,
 • korytarze i pomieszczenia dostosowane do poruszania się na wózkach,
 • stanowiska pracy dla niepełnosprawnych czytelników i pracowników.