Logotypy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego

Beneficjent: Uniwersytet Śląski w Katowicach i Akademia Ekonomiczna w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach).

Celem główny: wzrost dostępności i poprawa warunków kształcenia na poziomie wyższym, a uzasadnieniem podjętego działania założenie, że rozwój szkolnictwa wyższego znacząco wpływa na wzrost konkurencyjności regionu i rozwój gospodarki opartej na wiedzy. Edukacja o wysokiej jakości i efektywności stanowi kluczowy warunek rozwoju społeczeństwa, a także drogę do podnoszenia jakości życia. Stały wzrost liczby studentów skłaniał do stworzenia odpowiednich warunków w zakresie infrastruktury i wyposażenia placówek szkół wyższych.

Cele szczegółowe:

• Rozbudowa i przygotowanie do integracji kompleksowych systemów zarządzania zasobami w Bibliotece Uniwersytetu Śląskiego i Bibliotece Głównej Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie: Bibliotece Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach). Wyrównanie poziomu zarządzania zbiorami w obydwu bibliotekach jako przygotowanie ich do procesu połączenia w CINIB-ie.
  • Racjonalizacja podstawowych procesów zachodzących w bibliotekach wraz z integracją przepływu danych z i do innych systemów informatycznych.
  • Usprawnienie procesów zarządczych, wsparcie dla procesu przemian organizacyjnych oraz zmniejszenie kosztów działalności bibliotek występujących na etapie przygotowania do integracji w CINiB-ie.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Całkowite wydatki kwalifikowalne: 5 710 143,59 PLN.

Dofinansowanie: 4 853 622,05 PLN (85%).

Okres realizacji projektu: 25 czerwca 2009 r. – 14 grudnia 2012 r.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl/