CINIBA - Regulamin wypożyczania e-booków

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow
 1. E-booki mogą wypożyczać użytkownicy z kontem aktywnym w bibliotekach systemu biblioteczno-informacyjnego UŚ i UE, którzy nie mają zaległych zobowiązań wobec bibliotek.
 2. Użytkownik ma prawo korzystać z wypożyczonych e-booków wyłącznie na własny użytek, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2018.1191).
 3. Zabrania się:
  a) rozpowszechniania oraz wprowadzania do obrotu wypożyczonych e-booków,
  b) modyfikowania lub powielania treści e-booków,
  c) wykorzystywania e-booków w celach komercyjnych, w szczególności rozpowszechniania ich treści lub wprowadzania do Internetu.
 4. Wypożyczanie e-booków jest możliwe po uprzednim zalogowaniu się na konto w katalogu Integro.
 5. Aby wypożyczyć wybranego e-booka należy wybrać tytuł, a następnie kliknąć „Wypożycz online”.
 6. System przeniesie automatycznie do sekcji „Dokumenty wypożyczone”, gdzie znajdują się wypożyczone e-booki. Aby skorzystać z e-booka, należy kliknąć „Akcje”, a następnie w zależności od formatu pliku wybrać odpowiednią opcję: „Przeglądaj PDF”, „Pobierz MOBI”, „Pobierz EPUB”.
 7. W przypadku wybrania opcji „Przeglądaj PDF” nie ma możliwości zapisania pliku, ani jego kopiowania lub drukowania.
 8. Wypożyczone e-booki są oznaczone w sposób, który umożliwia identyfikację źródła pochodzenia plików i wypożyczającego.
 9. Pliki typu MOBI i EPUB są pobierane bezpośrednio na urządzenie, z którego korzysta czytelnik.
 10. Liczba jednocześnie wypożyczonych e-booków wynosi 10 egzemplarzy.
 11. Okres wypożyczenia wynosi 4 tygodnie z możliwością przedłużenia tego terminu w przypadku braku rezerwacji dokonanych przez innych czytelników.
 12. E-booki zwracają się automatycznie. Aby dokonać zwrotu przed terminem, należy w sekcji „Dokumenty wypożyczone” użyć przycisku „Zwróć”.
 13. W przypadku e-booków w postaci plików MOBI i EPUB najpóźniej po upływie 4 tygodni od daty wypożyczenia użytkownik jest zobowiązany do skasowania pliku na swoim urządzeniu. Niespełnienie powyższego obowiązku będzie traktowane jako naruszenie przepisów Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2018.1191).
 14. W przypadku gdy egzemplarz jest aktualnie niedostępny, czytelnik może go zarezerwować. Gdy zarezerwowany egzemplarz zostanie zwrócony, automatycznie zostanie on wypożyczony na konto czytelnika, który jest pierwszy w kolejce rezerwacji. Czytelnik zostanie o tym poinformowany mailowo.

Udostępnij