CINIBA - Testy i nowości

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
previous arrow
next arrow

Testy i nowości

Oxford University PressTryb dostępu: Online UŚ

Czas trwania testu: 1.06.2022-31.12.2022.

Uniwersytet Śląski otrzymał testowy dostęp do wybranych pełnotekstowych kolekcji wydawnictwa Oxford University Press:

University Press Scholarship Online (HAN) – prawie 2000 monografii z prestiżowych wydawnictw uniwersyteckich takich jak Oxford, MIT, Yale czy Stanford w obszarach zarządzania, finansów i ekonomii. 

Oxford Bibliographies (HAN) - rekomendacje ekspertów na temat najlepszych prac naukowych dostępnych w 40 obszarach tematycznych. Łączą cechy bibliografii z adnotacjami i encyklopedii, a także kierują badaczy do badań naukowych z różnych dziedzin.

Oxford Handbooks Online (HAN) –prestiżowa kolekcji książek naukowych, przedstawiających głęboką analizę omawianych zagadnień.

Oxford Research Encyclopedias (HAN) - kolekcje dogłębnych analiz, podsumowań i artykułów z najnowszą informacją w wybranych 26 obszarach tematycznych

Very Short Introductions (HAN) – oferuje zwięzłe i oryginalne wprowadzenie do szerokiego zakresu tematów — od zdrowia publicznego po etykę buddyjską, od miękkiej materii po klasykę i od historii sztuki po globalizację. Każda praca zawiera autorytatywną i angażującą ocenę koncepcji, dziedziny lub pracy, kreśląc główne idee, tematy i podejścia.

Oxford Scholarship Online (HAN) - ponad 20 tys. książek z 37 dyscyplin.

Webinaria - Web of Science oraz Incites


Firma Clarivate, wydawca bazy Web of Science Core Collection, zaprasza na organizowane przez siebie szkolenia.


 

 

Wzbogacone piśmiennictwo cytowane i klasyfikacja cytowań w Web of Science

Czwartek, 22 września 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejestruj się

Dołącz do naszych ekspertów i zobacz na czym polega klasyfikacja cytowań w Web of Science i jak wykorzystać wzbogacone piśmiennictwo w swojej pracy, by oszczędzać czas i skoncentrować się na publikacjach, które są istotne dla Twoich badań.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres


Web of Science - baza patentów Derwent Innovations Index

Wtorek, 27 września 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejestruj się

Podczas tej sesji nasi specjaliści pokażą Państwu, w jaki sposób Derwent Innovations Index (DII) ułatwia szybkie i precyzyjne wyszukiwanie patentów, pozwalając na prowadzenie poszukiwań patentowych i cytowań dla różnych typów wynalazków inżynieryjnych.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres

 

Znaczenie profili badaczy w Web of Science 

Czwartek, 29 września 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejestruj się

Czy dorobek naukowy Państwa instytucji badawczej jest widoczny w sieci? Skąd Państwa instytucja czerpie informacje o osiągnieciach naukowych badaczy?

Indywidualne publiczne profile badaczy, przedstawiające kluczowe elementy ich działalności, są kluczowym elementem, dzięki którym instytucje badawcze mogą zadbać o to, by ich naukowcy byli bardziej widoczni i rozpoznawalni. Jednocześnie takie profile są doskonałym źródłem do zasilania wewnętrznych systemów informacyjnych zweryfikowanymi i potwierdzonymi informacjami o publikacjach naukowych, cytowaniach, działalności recenzenckiej czy redakcyjnej w czasopismach.

Profile Publons zostały ostatnio przeniesione do Web of Science. Ponadto, darmowa wersja profilu naukowca będzie dostępna nawet jeśli nie masz dostępu do Web of Science.

Dołącz do tej sesji, aby dowiedzieć się wszystkiego o nowych profilach naukowców w Web of Science, które mogą:

- zwiększyć widoczność Państwa uczelni

- pomóc naukowcom zostać zauważonym przez fundatorów i potencjalnych współpracowników

- na bieżąco informować naukowców o cytowanych ich prac.

Prowadząca: Dr Klementyna Karlińska-Batres

 

Atla Religion Database with Atla Serials PLUS wejście do bazy


Elsevier, wydawca wielu czasopism, książek oraz bazy Scopus, zaprasza na organizowane przez siebie szkolenia.


W 2022 roku Elsevier organizuje serię szkoleń online z baz ScienceDirect i Scopus. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania. Webinaria będą prowadzone w języku polskim. Pełny harmonogram webinariów dostępny jest na stronie Elsevier training hub dla Polski.

 

Porozmawiajmy o profilach - Instiution Profile Wizard bez tajemnic
Podczas webinarium dowiesz się, w jaki sposób zorganizowane są zasady w Scopusie oraz jakie są dostępne opcje monitorowania i wprowadzania poprawek. Jak uzyskać dostęp do IPW, jak pracować z IPW i jak przeprowadzić inne poprawki poza IPW.
27/09/2022 11:30
Analiza i zarządzanie strukturą instytucji na przykładzie bazy Scopus i narzędzia SciVal
Dołącz do nas, aby porozmawiać o efektywnych sposobach zarządzania i analizy struktury instytucjonalnej za pośrednictwem bazy Scopus oraz narzędzia Scival
12/10/2022 11:30
Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG) - jak w prosty sposób można ukazać wkład w potrzeby społeczeństwa
Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się, jak SDG są prezentowane w rozwiązaniach analitycznych Elsevier i jak te informacje mogą być wykorzystane do dalszej oceny wkładu.
26/10/2022 11:30
Jak napisać i opublikować artykuł. Szkolenie dla autorów
Podczas warsztatów autorskich dostarczymy porady i wskazówki dla autorów, które mogą pozystywnie wpłynąć na poprawę jakości manuskryptów, a tym samym zwiększyć szanse na przyjęcie prac do publikacji w renomowanych, międzynarodowych czasopismach.
22/11/2022 11:30
Jak mądrze wybrać czasopismo. Szkolenie dla autorów
Podczas webinarium zapoznamy autorów z dobrymi praktykami w zakresie wyboru czasopism do czytania i publikowania w oparciu o sprawdzone źródła i informacje.
23/11/2022 11:30
Dobre praktyki dla autorów publikacji naukowych. Dyskusja
Dołacz do nas podczas dyskusji na temat pisania i publikowania artykułów naukowych. Panelistami będą wybrani autorzy z Polski, którzy z sukcesem opublikowali artykuły w cenionych czasopismach Elsevier.
24/11/2022 11:30
SciVal Camp Polska 2022 - edycja jesienna 29/11/2022
30/11/2022
01/12/2022 
10:00
Raport potrzebny od zaraz - jak pozyskiwać informacje w prosty sposób
Badacze i zarządzający obszarem badań naukowych dowiedzą się, jak przygotowywać raporty z wyników badań za pomocą Scopus i SciVal oraz unikać typowych błędów
08/12/2022 11:30
Elsevier "on air" - Paula i Bartek odpowiadają na wasze pytania
Nowa seria spotkań z użytkownikami. Podczas webinarium „on air” odpowiadamy na Wasze pytania w sposób interaktywny! 
13/12/2022 10:00