CINIBA - Testy i nowości

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Slider

Testy i nowości

Oxford Journal Law: wejście do bazyTryb dostępu: Online UŚ (HAN)

Czas trwania testu: 8.06-3.08.2019

Oxford University Press Journals: wejście do bazy

Baza udostępnia czasopisma Oxford University Press. Kolekcja obejmuje ponad 350 tytułów  wysztskich dyscyplin.

Project EuclidTryb dostępu: Online UŚ (HAN)

Czas trwania testu: 5.06-4.07.2019

Project Euclid wejście

Project Euclid to platforma zaprojektowana specjalnie dla matematyków i jest dobrze zintegrowana z narzędziami matematycznymi takimi jak MathSciNet cy Arxiv.org. Oprócz publikacji w wolnym dostępie zawier również kolekcję 32 prestiżowych czasopism, niektóre z nich są niedostępne w innych bazach.

Publikacje Duke University PressTryb dostępu: Online UŚ (HAN)

Czas trwania testu: 5.06-4.07.2019

Publikacje Duke University Press ejście

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z publikacji wydawnictwa Duke University Press. Wśród nich znaleźć można kilkadziesiąt czasopism naukowych, przedw wszystkim z nauk humanistycznych i społecznych (m.in. Philosophical Review, Hispanic American Historical Review, American Literature, Modern Language Quarterly, History of Political Economy). Korzystanie z bazy obejmuje również dostęp do ok 2600 książek.

 

VitalSourceTryb dostępu: Online UŚ (HAN)

Czas trwania testu: 23.05-21.06.2019

VitalSource wejście

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z 95 podręczników cyfrowych na platformie VitalSource. Każdy eTextbook może być czytany równocześnie przez 3 Użytkowników. Po utworzeniu konta system oferuje dostęp do aplikacji Bookshelf.

Bank Danych Lokalnych : wejścieWolny dostęp

Bank Danych Lokalnych: wejście

Jest największym w Polsce uporządkowanym zbiorem informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, demograficznej, społecznej oraz stanie środowiska, opisującym województwa, powiaty oraz gminy jako podmioty systemu organizacji społecznej i administracyjnej państwa, a także regiony i podregiony stanowiące elementy nomenklatury jednostek terytorialnych do celów statystycznych.

Dziedzinowe bazy wiedzy (GUS): wejścieWolny dostęp

Dziedzinowe bazy wiedzy (GUS): wejście

Zestaw baz danych przygotowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Bazy zostały podzielone na 4 różne grupy i obejmują następujące zagadnienia:

 

Centralna Baza Orzeczeń Sądów AdministracyjnychCentralna Baza Orzeczeń Sądów Administracyjnych (CBO) przechowuje orzeczenia sądów administracyjnych pozbawione cech identyfikacyjnych i udostępnia jest na stronie internetowej NSA.

Encyclopedia of LifeTryb dostępu: wolny dostęp

Encyclopedia of Life - współtworzona przez kilkanaście instytucji i ponad 300 organizacji partnerskich z całego świata, anglojęzyczna, internetowa bezpłatna encyklopedia, której zadaniem jest zebranie i udostępnianie dla każdego cyfrowej informacji o wszystkich opisanych przez naukę gatunkach: zwierzętach, roślinach, grzybach, pierwotniakach i bakteriach.