CINIBA - Writefull - narzędzie do korekty tekstów naukowych

Atla Religion Database with Atla Serials PLUS wejście do bazyTryb dostępu : UŚ

Czas trwania testu: 2.11.2020-20.12.2020

Uniwersytet Śląski otrzymał dostęp testowy do Writefull.

Jest to oprogramowanie, które ułatwia korektę tekstów naukowych w języku angielskim. Sugerowane poprawki opierają się na rzeczywistym zastosowaniu danego słowa czy struktury gramatycznej, zależnym od kontekstu, a nie na ustalonym zestawie reguł gramatycznych. Writefull  wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopism.

Działa ono jako wtyczka do programu MS Word. Wymaga instalacji wtyczki, dostępu do internetu  i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni @us.edu.pl.