CINIBA - Spotkanie z Moniką Szpener

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider

Spotkanie z MonikąSzpenerArtystkę gościliśmy podczas 1 Salonu ART.UPCYKLING.PL. Na spotkaniu autorskim w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Sala Konferencyjna Poziom 0) 11 maja o godz. 17:00, opowiedziała o tym, jak powstają jej upcyklingowe instalacje. 

 

 

Ideę upcyklingu i recyklingu Monika Szpener realizuje od kilku lat. „Moim zamierzeniem jest przewartościowanie przedmiotów, czyli wprowadzenie ich w nowy kontekst, w nową formę, oczywiście przestrzenną, stworzenie dla nich nowego miejsca w przestrzeni społecznej” – mówi o swojej twórczości mieszkająca w Szczecinie Artystka.

 

Potencjał dostrzega w codziennych odpadkach: butelkach PET, puszkach, zużytych opakowaniach, częściach  komputerowych, „elektrośmieciach”. Wykonuje z nich upcyklingowe meble, zaskakujące w formie ławki, stoliki, siedziska.
Z odpadów powstają również, głównie w plenerze, monumentalne, pomnikowe obiekty rzeźbiarskie: bramy, sarkofagi, ołtarze. Wszystkie one są wyrazem refleksji nad współczesnym, rozbuchanym konsumpcjonizmem, przywracaniem do życia tego, co uległo rozpadowi.

Udostępnij