CINIBA - SciVal - szkolenie dla pracowników, doktorantów i studentów

Slider

czarno-białe drzewo a pod spodem pomarańczowy napis Elsevier23 maja 2019 roku o godz. 10:00 w sali dydaktycznej CINiB-y odbędzie się szkolenie z zakresu korzystania z platformy SciVal służącej do analiz bibliometrycznych. Spotkanie adresowane jest do pracowników, doktorantów oraz studentów. Organizatorami wydarzenia są Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka oraz firmę Elsevier.

Plan szkolenia:

1. Podstawowe informacje o osiągnięciach naukowych w bazie SciVal - omówienie zasobów narzędzia SciVal i wskaźników bibliometrycznych wykorzystywanych do oceny dorobku naukowego.
  2. Zwiększenie widoczności - porządkowanie profilu autora i instytucji (moduł Overview).
  3. Prezentacja doskonałości badawczej - szukanie czynników różnicujących (moduł Overview/Topics), analiza porównawcza z podobnymi instytucjami z wykorzystaniem odpowiednich wskaźników ilościowych (moduł Benchmarking).
  4. Znajdowanie współpracowników - przedstawienie już istniejącej współpracy, znalezienie nowych możliwości (moduł Collaboration).
  5. Zrozumienie obszarów badawczych - szczegółowe omówienie tematów i obszarów badawczych (moduł Research Areas).
  6. Dzielenie się wiedzą w organizacji - tworzenie i udostępnianie raportów.
  7. Dyskusja oraz omówienie kwestii dotyczących zastosowania SciVal wobec wyznawań, jakie stawia polskim uczelniom nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz jej przepisy wprowadzające.

Zapisy na szkolenie przyjmowane są drogą elektroniczną – formularz rejestracyjny (limit miejsc: 40):

Serdecznie zapraszamy!