CINIBA - Dydaktyczna biblioteka cyfrowa UŚ

bteka dydakt us1

Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego uruchomiła Dydaktyczną bibliotekę cyfrową UŚ. Będą w niej udostępniane materiały niezbędne do zajęć prowadzonych w trybie zdalnym.

W bibliotece tej umieszczane zostaną pełne teksty (książki, artykuły, rozdziały) tych publikacji, które nie są dostępne w wersji elektronicznej.

Z materiałów mogą skorzystać pracownicy i studenci Uniwersytetu Śląskiego. Warunkiem jest posiadanie aktywnego konta bibliotecznego w systemie informacyjno-bibliotecznym UŚ (Integro).

Autoryzacja następuje poprzez system HAN. Należy podać login (pesel lub numer konta) oraz hasło używane w katalogu Integro.

W celu zamówienia materiałów, należy wypełnić formularz (dla każdej publikacji osobno). Zamówienia mogą przesyłać pracownicy Uniwersytetu Śląskiego.

Korzystanie z bazy - film instruktażowy