CINIBA - Godziny otwarcia CINiB-y

komunikat startowa
Szanowni Czytelnicy,

uprzejmie informujemy, że CINiBA jest aktualnie otwarta w godzinach:

poniedziałek-piątek 8:00-18:00

sobota 8:00-16:00

UWAGA: sobata 31 października - NIECZYNNE; poniedziałek 2 listopada 8:00-16:00

Szczególowe informacje na temat funkcjonowania Centrum w związku z sytuacją epidemiczną oraz wprowadzeniem na terenie uczelni pomarańczowego poziomu zabezpieczeń znajdą Państwo tutaj.

Komunikaty o działaniu bibliotek specjalistycznych UŚ i UE są publikowane na ich indywidualnych stronach internetowych.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Prosimy o śledzenie komunikatów.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear Users,

CINiBA is open during the following hours:

Monday-Friday 8:00-18:00

Saturday 8:00-16:00

SATURDAY - 31st of OCTOBER - CLOSED

Due to the growing threat of the SARS-CoV-2 epidemic, the Director of CINiBA decided to:

• Circulation desk will be open. Open access and reading rooms will be closed.
  • The individual study carrels are open just for academic and teaching staff, PhD students and students of US and UE.
  • There is no possible to use publications in the library.
  • Users (academic and teaching staff, PhD students and students of US and UE) can borrow publication from reading room for night or weekend.
  • You can order books (even from open access and reading room) via electronic catalog for 24 hours.
  • You can use the drop box for 24 hours.

Information about faculty libraries of US and UE you can find on its individual websites.

Please follow the information on www.ciniba.edu.pl and social media. The above decisions may change. We will inform you immediately about all regulations.

All questions you can ask: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. or 32 786 51 30.

cz6