CINIBA - Aktualne zasady korzystania z CINiB-y

ciniba funkcjonowanie pomaraczoweSzanowni Czytelnicy,

z uwagi na sytuację epidemiczną oraz wprowadzenie na terenie uczelni pomarańczowego poziomu zabezpieczeń od 19 października do odwołania CINiBA funkcjonuje następująco:

1. Centrum jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00, a w soboty 8:00-16:00.
2. Czynna jest wypożyczalnia.
3. Dla pracowników naukowych, doktorantów i studentów UŚ i UE dostępne są kabiny do pracy indywidualnej. Szczegółowe zasady korzystania z kabin znajdą Państwo tutaj.
4. Strefy wolnego dostępu, czytelnie, miejsca do pracy grupowej zostały zamknięte.
5. Nie ma możliwości korzystania ze zbiorów w gmachu biblioteki.
6. Wprowadzona została nowa możliwość krótkoterminowego wypożyczenia książek przeznaczonych wcześniej do korzystania wyłącznie na miejscu. Szczegółowe informacje na temat tej usługi znajdą Państwo tutaj.
7. Zamówienia na książki ze strefy wolnego dostępu można składać przez całą dobę za pośrednictwem katalogu elektronicznego.
8. Wrzutnia książek funkcjonuje całodobowo.

Przypominamy o naszych zasadach bezpieczeństwa:

1. Przed wejściem do biblioteki obowiązuje pomiar temperatury ciała, dezynfekcja rąk, a na terenie całego budynku obowiązek zakrywania ust i nosa. Obligatoryjne jest także zachowanie dystansu społecznego.
2. W pomieszczeniu wypożyczalni może przebywać maksymalnie po jednej osobie na punkt obsługi.
3. Pozostałe osoby oczekują poza holem wypożyczalni przy zachowaniu zalecanej bezpiecznej odległości.
4. Z kabiny może korzystać jeden użytkownik dziennie. Wewnątrz kabin nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa. Kabiny są dezynfekowane po zakończeniu każdego dnia pracy.
5. Dostęp do pomieszczeń jest regulowany przez ochronę budynku.
6. Na terenie biblioteki nie ma możliwości skorzystania ze stanowisk komputerowych.
7. Osoba z wyraźnymi oznakami choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, nie zostanie wpuszczona na teren biblioteki.
8. Pracownicy oraz użytkownicy biblioteki są zobowiązani do bezwzględnego stosowania się do zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.

Zachęcamy do zdalnego korzystania z naszych źródeł elektronicznych dostępnych na stronie www.ciniba.edu.pl.

Prosimy o obserwowanie komunikatów na stronie www.ciniba.edu.pl oraz w mediach społecznościowych.

Powyższe decyzje mogą ulec zmianie. O wszystkich rozporządzeniach będziemy niezwłocznie informować.

Pytania proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer telefonu: 32 786 51 30.