CINIBA - Scena Premier Naukowych: Naukowy Talk Show z prof. Ryszardem Kaczmarkiem

kaczmarek

Mimo upływu stulecia sporo naszej wiedzy na temat trzech powstań śląskich nadal opiera się na mitach i przekłamaniach. Jak jednak było naprawdę? Czego jeszcze nie wiemy o wydarzeniach tak ważnych nie tylko dla Górnego Śląska, ale i całej Polski?

Podczas drugiej odsłony cyklu SPN: Naukowy Talk Show prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek, autor uhonorowanej w ramach konkursu Nagrody Historyczne Polityki książki „Powstania śląskie 1919-1920-1921” opowie, co naprawdę wydarzyło się na tych ziemiach w pierwszym dwudziestoleciu XX wieku.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Katowice, ambasador Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE oraz absolwent UŚ – Jarosław Juszkiewicz.

Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia 2020 r. o godzinie 18.00 w katowickim Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA).

Transmisja odbywać się będzie na Facebooku (w języku polskim) oraz na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego (w języku polskim i angielskim).

Po talk show zapraszamy na rozmowę z naszym gościem na platformie Zoom. Szczegóły znajdują się na stronie Uniwersytetu Śląskiego.

kaczmarek2