CINIBA - Aktualne zasady funkcjonowania CINiB-y

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider

ciniba funkcjonowanie pomaraczoweSzanowni Czytelnicy
,

uprzejmie informujemy, że od 12 maja ponownie otwarta będzie dla Państwa wypożyczalnia, czytelnia ogólna oraz kabiny do pracy indywidualnej.

Przywrócona zostaje również usługa wypożyczeń krótkoterminowych. Niezmiennie mogą Państwo korzystać z książkomatów.

CINiBA będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00, a w soboty w godz. 8.00 – 16.00. Z usługi książkomatów można korzystać od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-20.00, jednak po godzinie 18.00 wszystkie sprawy związane z ich funkcjonowaniem należy zgłaszać wyłącznie mailowo.

Otwarte są również wypożyczalnie i czytelnie bibliotek specjalistycznych UŚ. Szczegółowe informacje na temat każdej z nich znajdą Państwo na ich indywidualnych stronach www.

W informatorium na I piętrze obsługa biblioteki udzieli Państwu niezbędnych informacji.

Pytania można także kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer telefonu: 32 786 51 30.


Zasady funkcjonowania CINiB-y:

 • Z CINiB-y korzystać mogą osoby zarejestrowane w systemie bibliotecznym. Osoby, które nie posiadają konta zobowiązane są do dokonania zdalnej rejestracji za pośrednictwem formularza na ciniba.edu.pl i dopełnienia niezbędnych formalności w wypożyczalni.
 • Czytelnia ogólna i kabiny pracy indywidualnej w CINiB-ie są otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, a w soboty w godz. 8.00 – 16.00. Szczegółowe zasady korzystania znajdą Państwo w regulaminie.
 • Strefy wolnego dostępu pozostają niedostępne dla użytkowników. Elektroniczne zamówienia na materiały biblioteczne w tych strefach można wysyłać całą dobę.
 • Wznawiamy możliwość krótkoterminowego wypożyczenia książek przeznaczonych do korzystania wyłącznie na miejscu. Szczegółowe informacje na temat tej usługi znajdą Państwo w regulaminie.
 • Opłaty za nieterminowe zwroty naliczają się od 12 maja br. Uprzejmie prosimy o monitorowanie swoich kont bibliotecznych i dotrzymywanie wyznaczonych terminów.
 • Dla pracowników, studentów, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz czytelników kaucyjnych udostępniamy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Zachęcamy do korzystania z własnego sprzętu komputerowego. Użytkownicy z kartą gościa na stanowiskach w czytelni mogą korzystać wyłącznie z katalogu Integro. Stanowiska oddane do dyspozycji przez bibliotekę podlegają dezynfekcji.
 • Wznowiona zostaje praca wypożyczalni, równocześnie nadal dostępna jest usługa wypożyczania książek przez książkomaty w CINiB-ie. Można z nich korzystać od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-20.00, jednak po godzinie 18.00 wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem książkomatów trzeba zgłaszać wyłącznie mailowo. Będą one rozpatrywane następnego dnia roboczego. Aby skorzystać z książkomatu, czytelnik w katalogu internetowym Integro powinien wyszukać potrzebne pozycje ze zbiorów CINiB-y (oznaczone jako „Dokumenty do wypożyczania”), a następnie zamówić je komputerowo używając opcji „zamów” tak, jak wszystkie książki do wypożyczalni. Dodatkowo czytelnik zainteresowany odbiorem zamówienia z książkomatu powinien wysyłać odpowiednią prośbę na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Czasowo zawieszamy obowiązek pozostawiania okryć wierzchnich i toreb w skrytkach depozytowych.
 • Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników – pracowników, studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych UŚ i UE, którzy nie posiadają konta w CINiB-ie, a chcą skorzystać ze źródeł elektronicznych z domu (w przypadku UŚ) lub skorzystać z usługi elektronicznego zamawiania i pobierania cyfrowych kopii materiałów
  (w przypadku UŚ i UE), utrzymana jest możliwość zdalnego założenia konta przez formularz rejestracyjny.
 • Zachęcamy do korzystania z baz prenumerowanych oraz zasobów Dydaktycznej biblioteki cyfrowej UŚ z komputerów domowych. Wymaga to posiadania aktywnego konta w bibliotece. Autoryzacja odbywa się poprzez system HAN. Z baz mogą korzystać pracownicy, emerytowani pracownicy UŚ oraz studenci, doktoranci i słuchacze studiów podyplomowych UŚ.

Nasze zasady bezpieczeństwa:
 • Pracownicy oraz użytkownicy biblioteki powinni bezwzględnie stosować się do zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.
 • Przed wejściem do biblioteki obowiązuje dezynfekcja rąk, a na terenie całego budynku obowiązek zakrywania ust i nosa. Obowiązuje także powszechna zasada zachowania dystansu społecznego.
 • Na terenie biblioteki obowiązuje limit jednocześnie przebywających osób, który wynosi 1 os/15 m2. W czytelni dostępnych jest 17 miejsc. W pomieszczeniu wypożyczalni mogą przebywać  maksymalnie 3 osoby (po 1 osobie na punkt obsługi). Pozostałe osoby oczekują poza holem wypożyczalni przy zachowaniu zalecanej bezpiecznej odległości.
 • Osoba z wyraźnymi oznakami choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, nie zostanie wpuszczona na teren biblioteki.
 • Ilość osób przebywających w bibliotece będzie regulowana przez pracownika ochrony.
 • Z windy mogą korzystać, w asyście ochrony, wyłącznie osoby mające problemy z poruszaniem się.
 • Zwroty książek w CINiB-ie możliwe są w całodobowej wrzutni. Wypożyczalnia przyjmuje zwroty tylko w wyjątkowych sytuacjach.
 • Wypożyczalnia przyjmuje jedynie płatności kartą. Można je także zrealizować poprzez system PayU, BLIK (opcja jest dostępna po zalogowaniu się, w zakładce "Konto użytkownika", w sekcji "Opłaty – nierozliczone") lub przelewem na konto.
 • Zamówienia międzybiblioteczne są wydawane przez wypożyczalnię międzybiblioteczną wg zasad przesłanych czytelnikom mailowo. Nowe zamówienia można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Będą one realizowane w miarę dostępności bibliotek współpracujących.Udostępnij