CINIBA - Wystawa fotografii MDRN.KTWC. Architektura Późnego Modernizmu Katowic

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider
Szanowni Czytelnicy,

we wrześniu w holu CINiB-y będzie można oglądać wystawę fotografii MDRN.KTWC. Architektura Późnego Modernizmu Katowic, którą przygotowali Adam Bigas, Karolina Rysak (III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Katowicach) i Kornel Chrobok (ZSSRKAK im. Kard. Prym. A. Hlonda w Chorzowie).

Jak piszą autorzy: "Wystawa prezentuje ikony katowickiej architektury późnego modernizmu ukazane z nietypowych perspektyw. Wystawa składa się z trzynastu zdjęć zrobionych głównie w centrum miasta. Prezentowane są m. in. Spodek, Skarbek i Superjednostka, a także obiekty znajdujące się na Osiedlu Tysiąclecia. Przechodzimy obok tych budynków na co dzień, ale rzadko poświęcamy wystarczająco czasu, żeby docenić ich piękno. Naszą wystawą chcemy nakierować uwagę z powrotem na środowisko, w którym żyjemy".

Serdecznie zapraszamy!

MDRN.KTWC plakat 1

Udostępnij