CINIBA - Konferencja naukowa "Joga w kontekstach kulturowych"

baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg
next arrow

joga w kontekstach kulturowych logotyp niebieski z kwiatem lotosuAkademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka zapraszają do wzięcia udziału w  VII Konferencji Naukowej „Joga w kontekstach kulturowych” która odbędzie się w Katowicach w dniach 6-8 września 2022.

Konferencja jest z założenia interdyscyplinarnym projektem mającym kontynuować namysł nad problematyką podjętą w 2014 roku, podczas jej pierwszej edycji. Jej cel jest stały: pokazanie różnych aspektów jogi przede wszystkim jako zjawiska modelowanego konkretnymi warunkami kulturowymi.

Zagadnienia, które wyznaczają główną oś tematyczną konferencji, to:

• joga w kontekście tradycji historyczno-kulturowej;
  • joga jako przedmiot zainteresowania kultury zachodniej;
  • joga jako element procesu orientalizacji Zachodu;
  • joga w Polsce: szkoły, ośrodki i tradycje;
  • polskie badania naukowe nad różnymi aspektami jogi;
  • joga w potocznym rozumieniu – wyobrażenia i nieporozumienia.

Szczegółowe informacje oraz plan konferencji znajdują się na stronie Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki.