CINIBA - Seminarium filozoficzne: „Filozofia języka Arthura Schopenhauera i wpływ na Ludwiga Wittgensteina” – dr Michał Dobrzański

baner2.jpeg
001.jpeg
images/b2.jpg
images/d1.jpg

dwie otwarte książki oraz długopis na tle półki z książkami
Zapraszamy na seminarium filozoficzne!

Seminarium filozoficzne

Tytuł: „Filozofia języka Arthura Schopenhauera i wpływ na Ludwiga Wittgensteina”

Prelegent: dr Michał Dobrzański (Uniwersytet Warszawski)

Termin: 28.11.2022 r. (poniedziałek) o godzinie 13:45

Miejsce: sala dydaktyczna (014), biblioteka CINIBA, Bankowa 11a, 40-007 Katowice

Organizacja: prof. dr hab. Wojciech Sady, mgr Dawid Szombierski

Dr Michał Dobrzański, p.o. kierownika Zakładu Filozofii Społecznej i kierownik Pracowni Studiów nad Filozofią Niemiecką na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy badawczej zajmuje się problematyką języka i metodologii filozoficznej w filozofii Arthura Schopenhauera, jego krytyką pojęcia rozumu oraz wpływem na filozofię dwudziestowieczną. W 2016 roku uzyskał wspólny tytuł doktorski przyznany przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jana Gutenberga w Moguncji na podstawie pracy wydanej następnie jako „Begriff und Methode bei Arthur Schopenhauer” (Königshausen & Neumann). Badacz w projekcie NCN „Lokalność rozumu”.

Linki: deutschephilosophie.wfz.uw.edu.pllor.wfz.uw.edu.pl

Prof. dr hab. Wojciech Sady – filozof nauki, historyk idei i tłumacz. Autor książek (wybrane publikacje): „Struktura rewolucji relatywistycznej i kwantowej w fizyce”, „Spór o racjonalność naukową: od Poincarégo do Laudana”, „Dzieje religii, filozofii i nauki” (III tomy), „Wittgenstein: życie i dzieło”. Tłumacz (wybrane przekłady): B. Russell „Problemy filozofii” i I. Lakatos „Pisma z filozofii nauk empirycznych”.

You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCtn_kp_VAKvCIyN8vnAshvg/featured

Mgr Dawid Szombierski – doktorant w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania: epistemologia, metafizyka i filozofia nauki.