CINIBA - Polska Bibliografia Prawnicza

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider

Polska Bibliografia Prawnicza wejścieTryb dostępu: Online Biblioteka Prawnicza UŚ

Tryb dostępu: Lex (HAN UŚ)

PBP zawiera dane bibliograficzne za lata 1965-2017 i jest aktualizowana co miesiąc. Trwają prace na wprowadzeniem do elektronicznej wersji PBP archiwalnych roczników z lat 1944-1964.

Obecnie Polska Bibliografia Prawnicza zawiera blisko 270 000 rekordów i jest jedną z największych bibliografii dziedzinowych w Polsce. Przeszukiwanie bazy może być prowadzone według każdego znaczącego elementu z opisu bibliograficznego i deskryptorowego opisu treści, np. tytułu, autora, sygnatury glosy. Jest możliwe zawężanie wyników wyszukiwania do dokumentów określonego typu, np. glos, sprawozdań, artykułów, opracowań oraz przeszukiwanie bazy według klasyfikacji rzeczowej. Ze strukturą bazy można zapoznać się, przeglądając dostępną w Internecie wersję demo, zawierającą publikacje z 1995 roku.

Baza jest dostępna w Bibliotece Prawniczej UŚ oraz poprzez bazę Lex.

Udostępnij