CINIBA - PsycINFO

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider

PsycINFO: wejście do bazyTryb dostępu : baza dostępna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, zasięg chronologiczny : 1806-

PsycINFO: wejście do bazy

PsycINFO, baza tworzona przez American Psychological Association, zapewnia dostęp do międzynarodowej literatury z zakresu psychologii i dyscyplin pokrewnych (psychiatria, edukacja, biznes, medycyna, farmakologia, prawo, lingwistyka, praca socjalna). Baza indeksuje ponad 2500 naukowych czasopism, książek, raportów i dysertacji od roku 1806, publikowanych w ponad 50 krajach i 24 językach, klasyfikowanych od roku 1967 wg Thesaurus of Psychological Index Therms. Aktualna zawartość bazy to 2,5 mln rekordów i jest aktualizowana co tydzień. Prawie wszystkie rekordy mają streszczenia. Oprócz tradycyjnych możliwości wyszukiwawczych (wg autora, tematyki, źródła, afiliacji autora itp.) rekordy z ostatnich lat można przeszukiwać według cytowań literatury załącznikowej (obecnie ponad 8 mln cytowań). Serwis jest dostępny na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ.

Bazy Ebsco - informacje i przewodniki

Udostępnij