Święto Drzewa w CINiB-ie! (16 października 2024 r.)

W tym roku obchody 22. edycji Święta Drzewa Klubu Gaja w Katowicach odbędą się 16 października (środa) w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej.

W Ogrodzie Nauk edukatorki i edukatorzy Klubu Gaja razem z uczennicami i uczniami katowickich szkół posadzą czeremchę zwyczajną, czarne bzy i budleje Davida („motyle krzewy”) oraz zbudują domki dla zapylaczy. Drzewa i krzewy zwiększą bioróżnorodność miejsca i będą stanowić stołówkę dla dzikich zapylaczy, wielu gatunków ptaków i małych ssaków.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

Organizator: Klub Gaja

Współpraca: CINiBA, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Święto Drzewa zostało ustanowione przez Klub Gaja w 2003 roku. Od tego czasu, co roku 10 października, organizuje i inicjuje społeczne inicjatywy na rzecz sadzenia i ochrony drzew, zakładania terenów zieleni, opieki nad nimi oraz podejmowania lokalnych działań dla drzew.

Święto Drzewa w Katowicach!