Elsevier – szkolenia (październik-grudzień)

Elsevier zaprasza na organizowane przez siebie szkolenia z korzystania z baz Scopus, ScienceDirect, Reaxys oraz SciVal. 

Data Godzina Temat Webinarium
17/10/2023 11:30 Scopus
SciVal 
Bądź na bieżąco: Ostatnie zmiany w Scopus, SciVal i innych rozwiązaniach RI
W szybko zmieniającym się krajobrazie Research Intelligence kluczowe jest bycie na bieżąco z ulepszeniami w narzędziach, takich jak Scopus i SciVal. Dołącz, aby poznać najnowsze aktualizacje w tych renomowanych rozwiązaniach Elseviera, które umożliwią Ci wzmocnienie strategii oceny badań, podejmowanie decyzji opartych na danych i zwiększenie konkurencyjności Twojej instytucji.
25/10/2023 11:30 Scopus Twój profil autora w bazie Scopus – instrukcja krok po kroku
Profile autorskie w bazie Scopus są unikalną wizytówką naukowca, dzięki której można promować działalność badawczą oraz pozyskiwać współpracowników. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak są tworzone i nadzorowane profile autorów oraz jak można samodzielnie wprowadzać poprawki przy użyciu narzędzia Authors’ Feedback Wizard. Szkolenie poprowadzi Kamila Kokot-Kanikuła, trenerka Elsevier i będzie się składało z części teoretycznej, demonstracji online i sesji pytań i odpowiedzi. Czas trwania ok. 60 min. 
31/10/2023 10:00 Reaxys Poznaj nowości w bazie Reaxys. Nie tylko dla chemików organików
Poznaj nowości w bazie Reaxys. Pokażemy nową edycję Reaxys Academic Edition z jej modułami opartej na sztucznej inteligencji syntezy predyktywnej oraz bioaktywności. Porozmawiamy o wyszukiwaniu patentów oraz nowych technologiach ekstrakcji danych.
14/11/2023 11:30 ScienceDirect ScienceDirect – prosto do celu, czyli jak wyszukiwać literaturę naukową w bazie pełnotekstowej
Dowiedz się, jak wyszukiwać literaturę naukową za pomocą wyszukiwania prostego i zaawansowanego na platformie ScienceDirect. Poznaj porady i wskazówki dla naukowców pozwalające uzyskać lepsze wyniki.
22/11/2023 11:30 ScienceDirect
Scopus 
Powrót do źródeł. Źródła i materiały tworzące bazy ScienceDirect i Scopus
ScienceDirect i Scopus działają w oparciu o treści naukowe dostarczane przez środowiska akademickie z całego świata. Szkolenie będzie poświęcone źródłom, które tworzą obie bazy, uczestnicy szerzej zapoznają się ze wszystkimi rodzajami materiałów, kolekcjami w jakich są one zgromadzone. W trakcie demonstracji online zaprezentowane zostaną sposoby wyszukiwania i główne funkcjonalności baz, takie jak ustawianie alertów na najnowsze publikacje oraz porównywanie źródeł. Szkolenie poprowadzi Kamila Kokot-Kanikuła, trenerka Elsevier i będzie się składało z części teoretycznej, demonstracji online i sesji pytań i odpowiedzi. Czas trwania ok. 60 min.
28/11/2023 11:30 Scopus
SciVal 
Zwiększanie widoczności uniwersytetu: Wykorzystanie mocy rozwiązań Elsevier RI (Scopus, SciVal, etc.)
W obliczu wzmożonej konkurencji w środowisku akademickim, istnieje kluczowa potrzeba budowania i zwiększania widoczności uniwersytetów. W naszym webinarium dowiecie się, w jaki sposób rozwiązania takie jak Scopus i SciVal umożliwiają instytucjom strategiczne pozycjonowanie się na arenie globalnej.
12/12/2023 11:30 Scopus Scopus – wyszukuj, odkrywaj i bądź na bieżąco ze światową literaturą naukową
Poznaj metody przeprowadzania kompleksowych wyszukiwań literatury naukowej, identyfikowania odpowiednich źródeł i odkrywania relewantnych wyników badań.