EMN Katowice 2024: Tydzień Liczb (11-17 marca) również w CINiB-ie

tydzień liczb napis na różowym tleLiczby towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat i nawet ci, którzy mieli największe problemy z matematyką w szkole, nie mogą uciec od nich w życiu codziennym. Celem tygodnia jest pokazanie wszechobecności i użyteczności liczb, czyli popularyzacja nauk ścisłych poprzez wskazanie dziedzin życia codziennego, w których wykorzystywane są: matematyka, fizyka, chemia i informatyka. W trakcie wydarzeń tygodnia prezentowane będą badania i zagadnienia, którymi obecnie zajmują się naukowcy pracujący na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.

Do młodszych uczestników skierowane będą przede wszystkim aktywności pozwalające czerpać przyjemność z wykorzystania nauk ścisłych, czyli proste konkursy matematyczne, informatyczna mini-gra terenowa, budowanie robotów z klocków LEGO z elementami programowania i pokazy chemiczne.

Młodzież licealna będzie mogła zapoznać się z bardziej zaawansowanymi zagadnieniami dotyczącymi eksploatacji baz danych czy wykorzystania druku 3D w lotnictwie i astronautyce.

Do dorosłych i osób starszych skierowane będą m.in. zajęcia z komputerowej obróbki obrazu i wykłady poświęcone zagadnieniom finansowym.

Harmonogram i wszelkie informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

Z przyjemnością informujemy, że wydarzenia organizowane w ramach EMN odbędą się również w CINiB-ie!

Wystawa obrazów generowanych przez Sztuczną Inteligencję (do 13 marca, hol główny CINiB-y)

Sztuka ewolucyjna | wykład na temat generowania obrazów przy pomocy narzędzi AI (12.03.2024 r., CINiBA, sala konferencyjna, godz. 11:00–12.30)