EMN Katowice 2024: Tydzień Pieniądza (20-26 maja) również w CINiB-ie: fotorelacja

Tydzień Pieniądza grafika szaro-różowaDwudziestym spośród wszystkich 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Pieniądza. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.

Pieniądz od zawsze znajduje się w centrum zainteresowania finansów i finansistów. Nie jest on jednak wyłącznie kategorią ekonomiczną, ale też przedmiotem zainteresowania innych dziedzin nauki, np. psychologii, bo często wiążą się z nim przecież różnorodne emocje. Pieniądz jest symbolem bogactwa i prestiżu, dla jednych – gwarantem bezpieczeństwa, dla drugich – symbolem zła i zatracenia. O pieniądzu warto mówić, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w naszej kulturze pozostaje on ciągle tematem tabu. Nie należy zapominać, że pieniądzem posługują się niemalże wszyscy, a ograniczenia wiekowe w tym obszarze  praktycznie nie istnieją.

Ideą Tygodnia Pieniądza jest przybliżenie różnych form i wymiarów pieniądza oraz pokazanie, jak istotne znaczenie ma on w życiu każdego człowieka. Celem organizowanych wydarzeń jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców, w tym dzieci i młodzieży, osób dorosłych i seniorów, jak również środowiska akademickiego, w tym szczególnie tych jego przedstawicieli, którzy nie zajmują się pieniądzem w swojej pracy dydaktycznej i naukowej.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram można znaleźć na stronie Europejskiego Miasta Nauki

Miło nam poinformować, że wydarzenia organizowane w ramach EMN odbędą się również w CINiB-ie!

Uroczysta inauguracja Tygodnia Pieniądza. Historia polskiego złotego (20 maja, godz. 10.00-11.30, CINiBA, sala konferencyjna)

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!