Geocaching w CINiB-ie

zdjęcie regałów z książkami ze znaczkiem geocaching w kolorze zielonymGeocaching to zabawa terenowa, która w ostatnich latach zdobyła wielką popularność na świecie, a także w Polsce. Gra polega na wyszukiwaniu w terenie ukrytych „skrzynek-niespodzianek” tzw. keszy (ang. cache – kryjówka, skrzynka) z wykorzystaniem urządzeń z funkcją GPS. Skrytki pojawiają się najczęściej w ciekawych, wartych odwiedzenia miejscach na mapie danego regionu. Zabawa w detektywa rozbudza pasje odkrywcy, poszukiwacza skarbów, pozwala ćwiczyć spostrzegawczość, orientację w terenie, a niejednokrotnie wymaga także umiejętności rozwiązywania łamigłówek, zagadek logicznych itp.

Skrzynkę-zagadkę z niespodzianką ukryła w swym gmachu także CINiBA! CINiB-owy geocaching ruszył w 2022 roku, skrzynka została wówczas założona z okazji jubileuszu 10-lecia Centrum.

Serdecznie zachęcamy do kolejnych poszukiwań! 

Aby dostać się do skrzynki, trzeba zagłębić się nieco w zbiory biblioteki, pobuszować między półkami, pokręcić po całej strefie wolnego dostępu. To nie jest szybki kesz! Warto jednak podjąć wyzwanie, ponieważ w środku, oprócz logbooka, znajdują się certyfikaty i nagrody dla znalazców oraz drobne fanty na wymianę.

Więcej informacji na temat tego, jak włączyć się do zabawy, znajdziecie na stronie Geocaching Opencaching Polska

Zapraszamy do CINiB-y! Życzymy niezapomnianych wrażeń i owocnych poszukiwań!