“Parujący 2_2 Wozduch”: wystawa prac Gabrieli Miszteli

Serdecznie zapraszamy do oglądania prac Gabrieli Miszteli, studentki Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (25 marca – 5 kwietnia br., CINiBA, hol główny, poziom 0).

O wystawie:

Nigdy nie mam zdartych butów symetrycznie. Świat jako poszarpany, stara się manifestować przy użyciu najtańszych farb, tworząc uniwersum obrazów wzajemnie do siebie nawiązujących. Na pierwszy rzut oka, dostrzec można liczność oczu oraz rozmywających się postaci, ale bezpośrednie wypisywanie tego, co może stać się widoczne, zepsułoby zabawę z szukania. Obrazy wzbraniają się, ponieważ już przy swoich narodzinach, bezgranicznie zakochały się w bażantach.

Organizator wystawy: Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach