Podróż w czasie – gra miejska z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędzie się gra miejska na terenie projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich w Katowicach: Muzeum Śląskiego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR), Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK), Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA).

plakat gra miejska w kolorze niebieskimNa czym będzie polegać gra?

Motywem przewodnim gry będzie podróż w czasie.

Uczestnicy gry wcielą się w archeologów, którzy:

• przed startem otrzymają opis artefaktu, ołówek, czystą kartkę i mapę. Na mapie będą zaznaczone punkty rozmieszczone na terenie Muzeum Śląskiego.
  • po dotarciu do każdego z punktów będą mieć do wykonania zadania oraz otrzymają jedną literę.
  • po zebraniu wszystkich liter, kolejnym zadaniem będzie ułożenie z nich wyrazu, który pozwoli znaleźć artefakt.
  • po tygodniu od zakończenia gry miejskiej spośród uczestników, którzy opublikowali w social mediach zdjęcie ze znaleziskiem, wylosowana zostanie jedna osoba, która otrzyma imitację artefaktu.

Kto może wziąć udział?

Gra przeznaczona jest dla studentów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych w max. 5 osobowych drużynach.

Wszystkie drużyny biorące udział w grze miejskiej otrzymają drobne upominki i gadżety.
Dla zwycięskiej drużyny przewidziane są nagrody oraz wejściówki do niektórych z wymienionych wyżej instytucji.

Szczegóły na stronie: Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Link do rejestracji

Podróż w czasie – gra miejska_plakat