SilezjatOn. Zdalny maraton wiedzy o Śląsku i tożsamości regionalnej

W czasach, kiedy dużo mówi się o pojęciach tożsamości i identyfikacji i kiedy bez ustanku pyta się nas o to: “kim jesteśmy”, warto zastanowić się nad tym, czym jest mała ojczyzna – miejsce urodzenia, miejsce pracy, a może nawet po prostu adres? Podczas maratonu zagadnienia identyfikacyjne i tożsamościowe prezentować będziemy na przykładzie naszej małej ojczyzny, czyli Śląska.

A zatem proponujemy udział w maratonie Ślązaczkom, Ślązakom i wszystkim osobom spoza naszego regionu, które są nim z różnych powodów zainteresowane. Zanim nadasz Śląskowi swoją prywatną perspektywę, może zechcesz się dowiedzieć, gdzie, czym i jaki jest Śląsk. Mówi się często, że Śląsk ma skomplikowaną historię, ale nie mniej skomplikowana wydaje się współczesność regionu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o literaturze, filmie, muzyce, kuchni, języku, uwarunkowaniach religijnych, historycznych i geograficznych w przystępnej i interesującej formie, dołącz do nas! Jeśli nie masz pojęcia o Śląsku, dowiesz się wszystkiego, co wiedzieć powinieneś. Jeśli jednak czujesz się dość pewnie w meandrach śląskości, maraton na pewno cię nie zawiedzie – będziesz się dobrze bawić i pogłębisz swoją wiedzę.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Śląsku, ale zawsze baliście się zapytać, powiedzą wam wykładowcy, nauczyciele akademiccy, poeci i prozaicy, tłumacze, aktywiści i regionaliści.

Zapisy pod linkiem
Wydarzenie na FB

Organizatorzy: Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ, Polska Półka Filmowa, Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie 

CINiBA ma zaszczyt dołączyć do grona patronów wydarzenia.

Do zobaczenia przed ekranami komputerów!

Harmonogram SilezjatOn 2024

 

silezjaton plakat