Wystawa “Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”

Zapraszamy do zapoznania się z pracami nagrodzonymi w 8. edycji konkursu „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” organizowanego przez ASP w Katowicach. Wystawę można oglądać w holu głównym CINiB-y (poziom 0) do 10 czerwca br.

W konkursie biorą udział studentki i studenci oraz absolwentki i absolwenci polskich i zagranicznych uczelni artystycznych i projektowych. Jest to przegląd najciekawszych ilustracji i projektów książek, skierowanych do najmłodszych odbiorców. Laureatów konkursu wybierają dwa grona jurorów: jury główne składające się z profesjonalistów zajmujących się książką dla dzieci (ilustratorzy, typografowie, wydawcy, promotorzy kultury) oraz jury dziecięce. Swoje nagrody przyznają również wydawcy.

Konkurs organizowany jest od 2008 roku, a wielu jego laureatów dziś jest ilustratorami rozpoznawalnymi na rynku książki dziecięce.

Organizatorem wystawy jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Ekspozycja prezentowana jest w ramach obchodów Tygodnia Książki (Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024). Kurator wystawy: dr Anna Machwic (ASP Katowice).