Poleć nam książkę do czytania

Kochasz czytać i chcesz polecić innym świetną książkę? Albo nie czytasz zbyt często, ale kiedyś wyjątkowa lektura zapadła Ci w pamięć? A może chciałbyś wrócić do czytania, ale przeżywasz „blok czytelniczy”?

Co tydzień CINiBA publikuje na swojej stronie „polecajki” – książki na każdy temat 50 Tygodni Katowic Miasta Nauki. Zapraszamy do współtworzenia tej listy! Może to robić każdy, kto chce podzielić się z innymi dobrą książką.

Jakie są zasady?

  • Sprawdź, jakie są tematy następnych Tygodni KMN. Być może nadchodzący pasuje do Twoich zainteresowań?
  • „Wciągająca” fabuła, mocna historia, a może wartość merytoryczna? Zaproponuj nam „swoją” książkę, wysyłając nam maila na adres zapytaj@ciniba.edu.pl (do poniedziałku poprzedzającego wybrany Tydzień). Napisz w kilku słowach, dlaczego to właśnie ją powinni przeczytać inni!
  • Opublikujemy Twoją „polecajkę” na stronie naszej biblioteki pośród innych wybranych przez czytelników i bibliotekarzy.

Pamiętaj!

  • Co tydzień polecamy tylko pięć książek! To oznacza, że podczas publikacji będziemy kierowali się różnorodnością i kreatywnością propozycji. Na Tydzień Wirusów polecamy książki o chorobach – i viralach. Na Tydzień Organów polecamy książki o kościołach i… narządach wewnętrznych. Pomyśl o Tygodniach KMN niekonwencjonalnie!
  • Każdą z książek do polecenia czytamy i omawiamy, więc możesz mieć pewność, że poważnie potraktujemy Twoją propozycję
  • Rekomendujemy do polecenia książki z zasobów naszej biblioteki. Sprawdź, czy książka, którą cenisz, już u nas jest! Jeśli tak, prześlij nam propozycję wraz z linkiem do niej z katalogu Integro. Jeśli jej nie ma, a bardzo Ci zależy, żeby była, możesz zaproponować jej zakup

Jesteśmy otwarci na wszystkie różnorodne i ciekawe propozycje, czekamy na kontakt

 

Wasi Bibliotekarze